Company of Heroes 3 PC Performans Analizi

Company of Heroes 3 PC Performans Analizi

Company of Heroes 3 PC Performans AnaliziSEGA ve Relic, Company of Heroes serisinin bir sonraki bölümü olan Company of Heroes 3'ü yayınladı. Essence Engine 5.0 ile güçlendirildi, şimdi bunu kıyaslama ve PC platformunda nasıl performans gösterdiğini görme zamanı.


Bu PC Performans Analizi için Intel i9 9900K, 3800 Mhz'de 16 GB DDR4, AMD Radeon RX580, RX Vega 64, RX 6900XT, RX 7900XTX, NVIDIA GTX980Ti, RTX 2080Ti, RTX 3080 ve RTX 4090 kullandık. Ayrıca Windows 10 kullandık 64-bit, GeForce 528.49 ve Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 23.2.1 sürücüleri.


Company of Heroes 3 PC Performans AnaliziRelic, ince ayar yapmak için çok az grafik ayarı uygulamıştır. PC oyuncuları Fizik, Gölgeler, Dokular, Geometri ve Kenar Yumuşatma kalitesini ayarlayabilir. Oyun ayrıca sınırlanmamış kare hızlarını destekler ve bir çözünürlük ölçekleme ayarına sahiptir.


Company of Heroes 3 PC Performans Analizi


Company of Heroes 3 herhangi bir yerleşik kıyaslama aracına sahip değildir. CPU ve GPU testlerimiz için büyük bir haritada 3'e 3 Skirmish maçı kullandık. Teorik olarak, bu size oyunun bu tür maçlarda nasıl ilerleyeceği hakkında bir fikir vermelidir.

Oyunun birden fazla CPU iş parçacığında nasıl ölçeklendiğini öğrenmek için çift çekirdekli, dört çekirdekli ve altı çekirdekli bir CPU'yu simüle ettik. Ve oyunun üst düzey bir CPU gerektirmediğini bildirmekten mutluluk duyuyoruz. 1080p/Maks Ayarlarda, simüle edilmiş çift çekirdekli sistemimiz her zaman 100 fps'nin üzerine çıkmayı başardı. Ancak, Hyper-Threading olmadan bazı takılma sorunları yaşadık. Hyper-Threading'i etkinleştirerek, söz konusu sistemdeki takılmaları ortadan kaldırabildik.


Company of Heroes 3 PC Performans Analizi1080p/Maks Ayarlarında, ilk beş GPU'muz her zaman 100 fps'nin üzerine çıkmayı başardı. AMD Radeon RX Vega 64, 52 fps'de bazı düşüşler olsa da sorunsuz bir oyun deneyimi sunmayı başardı. Oyun DX12 kullanıyor ve diğer oyunların aksine AMD Radeon RX 7900XTX, NVIDIA'nın RTX 4090'ını geçemiyor (gerçi performansını neredeyse yakalayabilmiş).


Company of Heroes 3 PC Performans Analizi1440p/Maks Ayarlarda, ilk beş GPU'muz oyunu çalıştırırken hiç sorun yaşamadı. Yerel 4K/Maks Ayarlarına gelince, ilk dört GPU'muz sabit bir 60 fps deneyimi sunabildi. RTX2080Ti sahipleri, 51 fps'ye bazı düşüşler fark ettiğimiz için sorunsuz bir oyun deneyimi elde etmek için bir GSync-FreeSync monitöre ihtiyaç duyacaklar.


Company of Heroes 3 PC Performans Analizi


Grafik açısından, Company of Heroes 3 harika görünüyor. Önceki COH oyunlarında olduğu gibi gerçekçi sanat tarzını ve renk paletini koruyor. Ayrıca, harika bir bina yıkım sistemi var. Oyun daha da yüksek çözünürlüklü dokular kullanabilirdi (özellikle yakınlaştırdığınızda), ancak bu bir nitpick. Genel olarak, oyun harika görünüyor.


Sonuç olarak, Company of Heroes 3 PC'de iyi performans gösteriyor. The Settlers: New Allies kadar yüksek kare hızları sunmasa da, daha gerçekçi bir renk paletinin yanı sıra daha iyi çevresel etkileşim/yıkılabilirlik sunar. Dürüst olmak gerekirse, bu The Settlers: New Allies'tan daha iyi bir paket gibi geliyor. Biliyorum, biliyorum, ikisi farklı strateji oyunları. Ancak, yalnızca teknik/görsel bir bakış açısıyla konuşuyoruz. Bununla birlikte, oyunun küçük gölgelendirici derleme takılmalarından muzdarip olduğunu da not etmeliyiz. Neyse ki, ve bu bir strateji oyunu olduğu için, bu kekemelikler birkaç dakika içinde ortadan kalkacak. Yine de, bu akılda tutulması gereken bir şey!

Post a Comment

Daha yeni Daha eski