Bu yeni açık dünya oyunu, Red Dead Redemption'dan bile daha iyi bir hazine haritası arayışına sahip.

Bu yeni açık dünya oyunu, Red Dead Redemption'dan bile daha iyi bir hazine haritası arayışına sahip.

Bu yeni açık dünya oyunu, Red Dead Redemption'dan bile daha iyi bir hazine haritası arayışına sahip.Tchia'da sizi güzel bir takımadada ava çıkaran neredeyse iki düzine elle çizilmiş hazine haritası var.


Ellerime elle çizilmiş bir hazine haritası verin ve beni büyük, güzel bir açık dünyaya sokun, asla daha mutlu olmayacağım. Önemli bir araştırmanın ortasında mıydım? Bir devrimi ateşlemeye ve bir diktatörü devirmeye mi çalışıyorum? Bir aile üyesini gaddar bir savaş ağasından kurtarmam gerekiyor mu?


Üzgünüm ailem. Bütün bunlar bekleyebilir. Bulmam gereken bir hazine var.


Hatırlayabildiğim son birkaç gerçekten harika hazine haritası yan görevi Red Dead Redemption 1 ve 2'deydi, burada kabaca çizilmiş yer işaretlerine ve soluk parşömen üzerindeki dalgalı oklara gözlerimi kısarak bakmak için hevesle Vahşi Batı'ya doğru yola çıktım, diğer tüm endişeler unutuldu. Karım ve çocuğum federallerin elinde mi? Kimin umurunda, sanırım bu kaktüsü tanıyorum! Dutch'ın bir planı mı var? Ben de: Önümüzdeki iki saat boyunca kayaları inceleyerek ovalarda dolaşacağım.


Bu yüzden, açık dünya macerası Tchia'da (yeni sekmede açılır) daha da iyi ve daha uzun bir hazine haritası yan görevi keşfettiğim için çok mutlu oldum. RDR 1 ve 2'nin toplamından daha fazla takip edilecek hazine haritası var (teknik olarak sadece bir tane daha, ama bu hala daha fazla) ve Tchia'nın yemyeşil tropik adaları aramak için güzel bir yer. Tchia'nın haritalar olmadan bile harika bir oyun olmasının zararı yok. Ana hikayeyi bitirene kadar ciddi bir şekilde hazine haritası aramasına başlamadım ve her bir sandığı avlamak saatlerimi aldı. Ne harika, oyun sonrası bonusu.


Kurulum, diğer oyunlardaki hazine haritası görevlerine benzer: birinden eski bir harita ve paslı bir anahtar alırsınız ve ardından gerçek dünyadaki çizime benzeyen bir şey bulup bulamayacağınıza bakarsınız. Simgesel yapılar, dağlar, nehirler, kayalar, köprüler, adalar, ağaçlar ve binalar parşömen üzerine karalanmıştır ve bu, daha önce seyahatlerinizde gördüğünüz bir şeyi tanıma veya özellikle onu aramak için dışarı çıkma meselesidir. Bunu yaptıktan sonra, dünyada aynı perspektifi paylaşmak için çizime yön verin, ardından gizli sandığı bulmak için okları veya diğer ipuçlarını takip edin. Hazineyle birlikte serideki bir sonraki haritayı alırsınız.


Bu yeni açık dünya oyunu, Red Dead Redemption'dan bile daha iyi bir hazine haritası arayışına sahip.


Ancak Tchia, hazinenin nerede olduğunu bulmanın yanı sıra aramaya çok daha fazlasını katıyor. Tchia'da hayvanlara ruh atlayabilir ve onları kontrol edebilirsiniz, böylece manzarayı kuş bakışı görmek istiyorsanız, kelimenin tam anlamıyla bir kuş olabilir, kanatlarınızı çırpabilir ve havaya uçabilirsiniz. Havanın bitmesinden endişe etmeden batık bir sandık arayarak okyanusun derinliklerine dalmak ister misiniz? Bir balığa veya kaplumbağaya atlayın ve aramaya zaman ayırın. Bir mağaranın girişi, içinden geçilemeyecek kadar küçük olabilir, ancak yakınlarda yerde yatan bir kaya vardır. Sadece ruhunu içine sıkıştır ve küçük girişten geç ve sonra kendin olarak kayadan dışarı fırla ve sandığı aç. Hazine avına biraz çevresel bulmaca çözme eklemenin keyifli ve yaratıcı bir yolu.


Soul-jumping sadece görev sırasında yararlı olmakla kalmaz, bazen gereklidir. Bazı haritaların üzerinde, aramanız sırasında neye ihtiyacınız olacağını size bildiren bir sembol bulunur, böylece hayvanları veya nesneleri önceden toplayabilir, sırt çantanıza koyabilir ve kullanmanız gerektiğinde onları dışarı çıkarabilirsiniz. Hazine sandığı gömülüyse, bir köpeğe ruh atlayabilir ve onu kazabilirsiniz. Zincirlerle kilitlenmişse yengeç olup onu kıskaçlarınızla keserek açabilirsiniz.


Um, sadece bu iki şeyi karıştırmayın. Bir noktada, bir su altı mağarasının derinliklerinde yüzerken sırt çantamdan kastettiğim yengeç yerine bir köpek çıkarmış olabilirim. Üzgünüm, ahmak! Dürüst hata.


Bu yeni açık dünya oyunu, Red Dead Redemption'dan bile daha iyi bir hazine haritası arayışına sahip.


Tchia'daki her sandık yeni bir kozmetik eşya içerir: ukuleleniz için yeni bir görünüm, planörünüz için havalı bir tasarım, takabileceğiniz bir maske, yeni bir kostüm veya şapka. Bir de hikaye var, Tchia'nın arka planı hakkında sizi dolduran küçük bir günlük parçasına yazılmış, yavaş yavaş gelişen bir hikaye, yani dünyayı dolaşırken aynı zamanda onun hakkında daha fazla şey öğreniyorsunuz.


Ama dürüst olmak gerekirse, hazinenin gerçekte ne olduğu önemli bile değil. Benim için her şey aramayla ilgili, getiriyle değil. Bir hazine sandığı açmanın tek gerçek nedeni bir sonraki haritayı elime alıp çizime gözlerimi kısarak tekrar aramaya başlamaktır. Tchia artık Epic Games Store'da(yeni sekmede açılır). Ve takılırsanız, size yardımcı olmak için Tchia'nın hazine haritalarına (yeni sekmede açılır) ilişkin kullanışlı bir kılavuzumuz var.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski