Cities: Skylines 2'de tek bir şehirde dolu fırtınası, fare istilası ve 150 harita döşemesi olacak

Cities: Skylines 2'de tek bir şehirde dolu fırtınası, fare istilası ve 150 harita döşemesi olacak

Cities: Skylines 2'de tek bir şehirde dolu fırtınası, fare istilası ve 150 harita döşemesi olacakOrijinal oyun, 9 karo üzerine inşa etmenize izin verir ve bir mod, 81 karonun tamamının kilidini açar. Cities: Skylines, 150 karo üzerine inşa etmenize izin verir. Kulağa harika geliyor.


2015'in şehir kurma oyunu Cities: Skylines'daki en büyük eksikliklerden biri, oyuncuların inşa etmesine izin verilen harita karolarının sayısıydı. Bir haritadaki inşa edilebilir alan, 5x5 karodan oluşan bir ızgaraydı (toplamda 25) ve oyuncular, şehirlerini inşa etmek için bu mevcut karolardan yalnızca dokuz tanesinin kilidini açabiliyordu.


Sadece dokuz! En azından ilk başta.


Mod yapımcıları bu kısıtlamayı hızlı bir şekilde kaldırarak haritadaki tüm karoların (9x9'du) toplam 81 karo üzerine inşa edilmesini sağladı.


Cities: Skylines 2 bugün duyuruldu(yeni sekmede açılıyor) ve görünüşe göre mod yapımcıları geri adım atabilir: Cities: Skylines 2'deki haritalar, orijinal oyunun oldukça üzerinde bir sıçrama olan 150 devasa harita döşemesinin kilidini açmanıza izin verecek. Doğru, bu karoların boyutunu bilmiyoruz, bu yüzden orijinalinden daha küçük olabilirler. Ama yine de bir mod kurmak zorunda kalmadan inşa edilecek çok daha fazla alan var gibi geliyor.


Bu bilgi, yine bugün (belki yanlışlıkla) piyasaya sürülen Cities: Skylines 2 için Xbox başarı listesinden alınmıştır. Xboxachivements(opens in new tab) ve Trueachievements(opens in new tab) gibi birçok site, oyuncu puanınız için 1.000 puan vermek üzere bir araya getirilen 40 başarının tam listesini gösteriyor.


Bu başarılardan biri olan "Everything the Light Touches", tek bir şehirde 150 harita döşemesinin kilidini açana 50 puan veriyor. Başarının adına dayanarak, bana tüm harita bu gibi geliyor ve verilen puanların miktarı, oyunun sonlarına doğru bir tür cheevo gibi görünmesini sağlıyor. İçiniz rahat olsun, üzerine inşa edemeyeceğiniz bir alanda daha fazla harita döşemesi varsa, mod geliştiriciler bunları da açmanın bir yolunu bulacaktır.


Başarıların geri kalanı arasında, bir havaalanı inşa etmek, bir bölge oluşturmak, çeşitli sayıda vatandaşa ve mutluluk derecesine sahip olmak, oyundaki her binanın kilidini açmak ve bunun gibi şeyler gibi kulağa rutin gelen pek çok başarı var. Ancak birkaç ilginç şey daha var:


"İşler İyi Bakmıyor" - Bir fare istilası yaşayın
"Golf Toplarının Boyutu!" - Bir dolu fırtınası yaşayın
"Seni Küçük İz Sürücü!" - Bir vatandaşın çocukluktan yaşlılığa kadar izlediği yolu takip edin


Evlat, fareler ve dolu fırtınaları? Bunun bir hayatta kalma şehri kurma oyunu olmadığından emin miyiz? Şehrinizde sağlık sorunları, çöp birikmesi veya kanalizasyon sorunları varsa fare sorunu bir olay olabilir ve dolu kulağa ilginç gelebilir çünkü yağmur veya kardan farklı olarak binalara veya araçlara zarar verebilir. Başarımlarda gösterilen kasırgalar ve orman yangınları gibi daha klasik felaketler de var.


Vatandaşların çocukluktan yaşlılığa kadar bir "yaşam yolu" izlemesine gelince, orada yapılan(yeni sekmede açılır). Ama bunu Cities: Skylines 2'de tekrar yapmak eğlenceli olabilir. İşte başarıların tam listesi(yeni sekmede açılır).

Post a Comment

Daha yeni Daha eski