Cyberpunk 2077'nin RTX Path Tracing Overdrive Modu 11 Nisan'da çıkacak

Cyberpunk 2077'nin RTX Path Tracing Overdrive Modu 11 Nisan'da çıkacak

Cyberpunk 2077'nin RTX Path Tracing Overdrive Modu 11 Nisan'da çıkacakGDC 2023'te CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için merakla beklenen RTX Path Tracing Overdrive Modunun 11 Nisan'da yayınlanacağını duyurdu.


Cyberpunk 2077, Shader Execution Reordering'den de yararlanacak. Bu özellik, NVIDIA Ada Lovelace GPU'larında kullanılabilir ve GPU iş yüklerini optimize eder. Sonuç olarak, daha verimli yol izlemeli aydınlatma sağlayabilir.


Cyberpunk 2077, SER ve RTX Path Tracing'in yanı sıra DLSS 3'ü de destekleyecek. Aslında DLSS 3 zaten oyunda mevcut ve kendiniz test edebilirsiniz.


Ne yazık ki NVIDIA ve CDPR, CP2077'nin RTX Yol İzlemesi için herhangi bir yeni motor içi/oyun videosu paylaşmadı.


Ama yine de, RT Overdrive Modunun temel özelliklerini aşağıda listeledik.


  • NVIDIA RTX Doğrudan Aydınlatma (RTXDI), her bir neon tabela, sokak lambası, araba farı, LED reklam panosu ve TV'ye doğru ışın izlemeli aydınlatma ve gölgeler, yüzen nesneler, duvarlar, geçen arabalar ve yayalar için doğru renkli aydınlatma sağlar
  • Işın izlemeli dolaylı ışıklandırma ve yansımalar, önceki çözümün tekli yansımasına kıyasla artık birden çok kez yansır. Sonuç, daha doğru, gerçekçi ve sürükleyici küresel aydınlatma, yansımalar ve öz yansımalardır.
  • Işın izlemeli yansımalar artık tam çözünürlükte oluşturularak kaliteleri daha da artırılıyor
  • Geliştirilmiş, daha fiziksel tabanlı aydınlatma, diğer kapatma tekniklerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır


Post a Comment

Daha yeni Daha eski