Dead Cells, Castlevania DLC İncelemesine Dönüyor: Geçmişi Onurlandırmak

Dead Cells, Castlevania DLC İncelemesine Dönüyor: Geçmişi Onurlandırmak

Dead Cells, Castlevania DLC İncelemesine Dönüyor: Geçmişi OnurlandırmakDead Cells: Castlevania'ya Dönüş, 2023'te Castlevania'yı karşılamayı abartmadan deneyimlemenin harika bir yoludur.


Motion Twin, Dead Cells: Return of Castlevania DLC'nin tanıtım fragmanlarından birinde, Castlevania serisinin Dead Cells için bir numaralı ilham kaynağı olduğunu belirtti. Castlevania, dünya çapındaki oyun geliştiricileri için öyle bir ilham kaynağı ki, yeni bir oyun türü başlattı. Metroidvania oyunları, Metroid ve Castlevania oyunlarının birleşiminden esinlenmiştir.


Geliştiricilerin ilk etapta onlara ilham veren oyun serileriyle el ele çalışabilmeleri çok sık değildir, ancak Motion Twin, Castlevania'yı Dead Cells'e getirmek için ender bir fırsat yakaladı. Motion Twin, geçmişi onurlandırmak ve Castlevania'nın hakkını vermek için yola çıktı. Motion Twin tam da bunu yaptı.

Geçmişten Günümüze Bir Patlama


Dead Cells, Castlevania DLC İncelemesine Dönüyor: Geçmişi Onurlandırmak


Ölü Hücreler: Castlevania'ya Dönüş doğru bir başlık çünkü DLC gerçekten de Castlevania Serisine bir dönüş gibi geliyor. Castle Outskirts biyomuna girdiğinizde, şimdiye kadar yapılmış en iyi "Vampire Killer" yorumlarından biriyle karşılaşacaksınız.

DLC'de ilerledikçe, Castlevania Serisinde yıllar boyunca ortaya çıkan karakterlerle tanışacak ve aynı zamanda tanıdık düşmanlarla karşılaşacaksınız. Castlevania düşmanlarını normal Dead Cells düşmanlarıyla karşılaştırdıklarında, kendilerini hiç de yersiz hissetmiyorlar.


Castlevania DLC'deki patronlar da kendilerini evlerinde hissediyorlar ama Castlevania serisini deneyimlemiş olanlar için kesinlikle daha iyi hissediyorlar. Dracula dövüşü, geçmişte yaptığına çok benzer bir şekilde dövüştüğü için kendi kendime "Oh bekle, bunu daha önce yaptım" diye düşündürdü.


Biyomlar hem tanıdık hem de keşfedilecek yeni hissettirdi ve bunu tek başınıza yapmayacaksınız. Alucard, DLC'deki ana rehberinizdir ve bundan sonra ne yapmanız gerektiği konusunda kesinlikle incelikli değildir. Temelde doğrudan size bir sonraki görevinizin ne olduğunu söyleyecektir. Alucard'ın bozmayacağı ana şeylerden biri, Ricther Mode deneyimini nerede bulacağınızdır.

Richter modu, DLC'deki hızı kesinlikle yavaşlatıyor. Ricther olarak oynamak genel olarak hala iyi hissettiriyor ve kesinlikle ana Dead Cells karakterinin yeniden görünümü yerine yepyeni bir karakter kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Richter Modu biraz kısa ama kesinlikle Castlevania hayranlarına aradıkları nostalji dalgasını veriyor. Nostaljiyi bir kenara bırakırsak, Ricther modu, Dead Cells oyuncularının keyifle oynayabileceği eğlenceli ve eşsiz bir meydan okumadır.


Karar: 4.5/5


Dead Cells, Castlevania DLC İncelemesine Dönüyor: Geçmişi OnurlandırmakDead Cells: Castlevania'ya Dönüş DLC'si tüm doğru notalara sahiptir ve Dead Cells'e memnuniyetle karşılanan bir eklentidir. Müzik, oyun, Richter modu ve patronlar, Castlevania hayranlarını nostaljiyle dolduracak ve Dead Cells hayranlarına fiyat noktası için iyi miktarda içerik sağlayacaktır.

DLC, Dead Cells'in genellikle bulmacalarını nasıl ele aldığına daha aşina olanlar için biraz pratik olsa da, DLC genel olarak harika bir deneyim. Hem nostalji için hem de kendi başına harika bir oyun olan Dead Cells'ten daha da fazlasını elde etmek için Dead Cells: Return to Castlevania'ya göz atmaya değer.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski