Resident Evil 4 Remake – İlk PC Performans İzlenimleri

Resident Evil 4 Remake – İlk PC Performans İzlenimleri

Resident Evil 4 Remake – İlk PC Performans İzlenimleri


Capcom, Resident Evil 4 Remake için inceleme ambargosunu kaldırdı ve sonunda ilk PC performans izlenimlerimizi paylaşabiliriz. Resident Evil 4 Remake, PC'de sağlam bir oyun gibi görünüyor ve yakın zamanda piyasaya sürülen Chainsaw Demo'suna benzer bir performans sergiliyor.


İlk testlerimiz için Intel i9 9900K, 3800Mhz'de 16GB DDR4 ve NVIDIA RTX 4090 kullandık. Ayrıca Windows 10 64-bit ve GeForce 531.26 sürücüsü kullandık.


Resident Evil 4 Remake, PC demosunda bulunan aynı geçiş takılmalarına sahiptir. Neyse ki, bu kekemelikler sık olmuyor ve çoğunuz bunları fark etmeyeceksiniz bile. Merak edenler için oyunda herhangi bir shader derleme kekemeliği yok. Ayrıca, Denuvo herhangi bir performans sorunu yaratmadı (en azından söyleyebileceğimiz kadarıyla).


Oyunun son sürümü, PC sistemimizde Işın İzleme ve Saç Telleri ile Maks Ayarlarda yerel 4K'da ortalama 100 fps ile çalıştı. Köy bölgesinde kare hızımız 80 fps civarındaydı. Aynı alanda, PC demosu 70-75 fps ile çalışıyordu. Bu nedenle, son sürüm, bazı CPU ağırlıklı sahnelerde demodan biraz daha iyi çalışıyor olabilir.





Ayrıca, Resident Evil 4 Remake'in ince ayar yapmak için ÇOK FAZLA grafik ayarı içerdiğini de belirtmekte fayda var. Ayrıca, Yansımalar için Işın İzleme özelliğine sahiptir ve FSR 2'yi destekler. Ancak, NVIDIA'nın DLSS 2 veya DLSS 3 teknolojileri için resmi bir destek yoktur.


Resident Evil 4 Remake 24 Mart'ta çıkacak. Bu oyun için PC Performans Analizimiz, oyun piyasaya sürülmeden önce yayınlanacak. Ayrıca AMD Ryzen 9 7950X3D PC sistemimizin de önümüzdeki hafta başlarında çalışır duruma gelmesini bekliyoruz. Böylece köy bölgesinde Intel i9 9900K ile Ryzen 9 7950X3D'yi karşılaştıracağız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski