Wo Long PC denetleyici sorunu düzeltmesi

Wo Long PC denetleyici sorunu düzeltmesi

Wo Long PC denetleyici sorunu düzeltmesiWo Long Controller Çalışmıyor - Wo Long Fallen Dynasty, Team Ninja tarafından geliştirilen ve Koei Tecmo tarafından yayınlanan yeni bir üçüncü şahıs aksiyon-macera oyunudur. Xbox Gamepass aboneleri (PC ve Xbox) için ücretsiz bir oyundur ve tüm Playstation ve Xbox konsollarında mevcuttur. Oyun konsollarda iyi çalışıyor gibi görünüyor, ancak forumdaki oyuncuların çoğu PC'deki denetleyici sorunlarından ve denetleyicilerini kullanarak oynayamamaktan şikayet ediyor. Oyunu ilk çalıştırdığımızda benzer bir sorunla karşılaştık ve kontrol cihazlarımızı doğru şekilde bağlasak bile hiçbir şey yapamadık. Biraz beyin fırtınası yaptıktan sonra, bu sorunları çözebilecek bir çözüm bulduk.


Dolayısıyla bu makale, Wo Long Fallen Dynasty'deki denetleyici sorunlarını nasıl çözeceğiniz konusunda size rehberlik edecek.


Wo Long PC denetleyici sorunu düzeltmesi

PC için Wo Long'da denetleyici sorunu nasıl düzeltilir

Önerdiğimiz üç düzeltme şunlardır:


Buhar girişini tamamen devre dışı bırakın

Steam Girdisini devre dışı bırakırsanız, Wo Long Fallen Dynasty yerel profilleri yüklenir. Buhar girişini devre dışı bırakmak için.


 • Önce oyundan çıkın ve masaüstünüze geri dönün
 • Steam uygulamasını açın ve Kütüphane'ye gidin
 • Wo Long Fallen Dynasty'yi bulun ve üzerine sağ tıklayın ve Özellikler'i seçin.
 • Soldaki Denetleyici seçeneğini seçin.
 • Sağ tarafta "Wo Long Fallen Dynasty için Geçersiz Kılma" seçeneğini bulacaksınız.
 • "Buhar girişini devre dışı bırak" seçeneğini seçin.
 • Oyunu tekrar başlatın ve şimdi çalışacaktır.


Playstation 5 denetleyicileri için kablolu modu kullanın.

Playstation 4 Dual Shock Controller veya PS5 Dual Sense Controller kullanıyorsanız kablolu kumanda kullanmanız tercih edilir. PC'de çalışırken her iki kasayı da kablolu bağlantı ile kullanmak daha iyi olur. Wo Long'un PC için Uyarlanabilir Tetikleyicileri veya Dokunsal Geri Bildirimleri yoktur, bu nedenle genellikle bir denetleyicinin çalışması gerektiği gibi çalışır. Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı denetleyici yöntemleri ve denetleyici türleri vardır. Kullanmakta olduğunuz denetleyici türünü seçin, rahat olduğunuz kontrol yöntemini seçin ve işiniz bitti.


Denetleyicilerin algılanıp algılanmadığını kontrol edin.

Steam'in kontrol cihazlarınızı algıladığından ve Steam uygulamasında doğru şekilde görüntülendiğinden emin olun. bunu kontrol etmek için


 • Steam'e erişin ve Ayarlar'a tıklayın.
 • Soldaki Denetleyici seçeneğine gidin
 • Sol panelde Genel Denetleyici Ayarları'nı seçin
 • Bağladığınız kontrolörler otomatik olarak algılanacaktır.
 • Değilse, denetleyicinin fişini çekin ve tekrar takın.
 • Sistemi yeniden başlatın ve görünüp görünmediğini tekrar kontrol edin.


Yani bu tamamen Wo Long Fallen hanedanı denetleyici sorunları ve olası düzeltmeleriyle ilgiliydi. Oyunu ilk çalıştırdığımızda da aynı sorunu yaşadık ama Steam girişini devre dışı bırakmak işimize yaradı. PS5 iki yönlü kontrol cihazlarımız için kablolu modu kullanmak, onları Bluetooth üzerinden kablosuz olarak bağlamak yerine çalışır. Kontroller, sıradan oyuncular için biraz riskli ve biraz karmaşık ve umarım geliştiriciler, kontrol cihazıyla ilgili tüm sorunları dikkate alır ve gelecekteki güncellemelerde düzeltir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski