Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?

Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?

Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?


İşte Cadı'nın Elden Ring'deki görev serisi Ranni'yi nasıl tamamlayacağınıza dair rehberiniz.


Elden Ring, ana hikayede veya bazı yan görevlerde temas kurabileceğiniz geniş bir NPC yelpazesine sahiptir. Çoğu Elden Ring hayranının duyduğu ünlü isimlerden biri de Cadı Ranni'dir. Elden Ring'deki en ödüllendirici görev dizilerinden ve görevlerden biri de Ranni'ye ait. Peki, bu görev dizisini nasıl tamamlarsınız, oldukça büyük olduğu için çok yaygın bir görevdir. Burada olduğunuza göre, bu görev dizisini de tamamlamayı düşünüyorsunuz ve bu nedenle yolculuğunuza bu izlenecek yol ile başlamanızı öneririz.


Elden Ring Ranni Cadı Görev Dizisi İzlenecek Yol


Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?


Görev, Elden Ring'de Ranni'nin Yükselişi olarak da bilinen kulesinde Ranni ile tanıştığınızda başlayacak. Kuzey Liurnia'daki Caria Malikanesi'ni tamamladığınızda, Kraliyet Şövalyesi Loretta'yı yenmeniz gerekecek ve Üç Kızkardeş bölgesine erişim elde edeceksiniz. Bu konuma vardığınızda, üç farklı kule göreceksiniz ve batıdaki Ranni's Rise.


Ranni's Rise'a ulaştığınızda Cadı ile konuşmak için zirveye çıkmanız gerekiyor. Diyaloglar bittikten sonra sizden kendisine hizmet etmenizi isteyecektir. Ona hizmet edip etmemek, kararınızın artılarını ve eksilerini öğrendikten sonra yapabileceğiniz bir seçimdir.


Bunu akılda tutarak, devam etmek istiyorsanız bu görev dizisinin parçası olacak bir dizi görevi tamamlamanız gerekecek. Ranni'yi kabul ettiğinizde, Nokron'un kayıp hazinesini bulmakla görevlendirileceksiniz. Görev, Ranni'nin hizmetinde olan birkaç NPC olan Blaidd, Iji ve Seluvis ile tanıştığınızda alacağınız birkaç yan görevi içerir. Şimdi, aşağıdaki izlenecek yol, Elden Ring'deki Ranni görev serisindeki tüm görevleri ve yan görevleri tamamlamanıza yardımcı olacaktır.


Elden Ring'de Starscourge Radahn Nasıl Bulunur?


Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?


Blaidd, Iji ve Seluvis ile tüm diyalogları tamamladıktan sonra, Blaidd size onunla Siofra Nehri'nde buluşmanızı söyleyecektir. Bununla, Seluvis'in Yükselişi'nin kilidini açacaksınız ve artık Seluvis Görev Dizisini tamamlayabilirsiniz. Siofra Nehri'ne ulaştığınızda, Hallowhorn Grounds Site of Grace'den kuzeye gidin ve Blaidd'i orada bulabilirsiniz.


Orada Blaidd ile diyaloglarınızı tamamladığınızda, size Seluvis'in Nokron hakkında daha çok şey bildiğini düşündüğünü söyleyecektir. Bundan sonra Seluvis's Rise'a geri dönün ve Seluvis ile bunun hakkında konuşun. Seluvis, daha fazla bilgi edinebileceğiniz Sahire Sellen'e size rehberlik edecek. Bu sohbet, Alexander'ın bu görev serisinin başında bahsettiği festivali başlatmanıza yardımcı olacak.


Sahire ile iletişime geçtiğinizde, Starscourge Radahn hakkında bilgi edineceksiniz. Şimdi, Blaidd'e geri dönebilirsin ve o sana Redmane Kalesi'nde yanında savaşmanı ve Radahn'ı yenmeni söyleyecektir. Bu, Elden Ring'deki Ranni görev serisinin önemli kısımlarından birini başlatır.


Redmane Kalesi'nin avlusuna ulaştığınızda, Blaidd ve Alexander the Iron Fist'i bulabileceksiniz. Merdivenleri çıkarken, konuşabileceğiniz spikeri dinleyebilecek ve festivale başlayabileceksiniz. Onunla konuşurken size Radahn hakkında bilgi verecek ve hazır olup olmadığınızı soracaktır. Bunun için kapıların açılması için “Hiç olmadığım kadar hazırım” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Artık içeride olduğuna göre, Starscourge Radahn'ı yenmen gerekecek.


Elden Ring'de Nokron Nasıl Bulunur?

Artık Starscourge Radahn'ı yendiğinize göre, bir sonraki buluşma yerinizin yerini gösterecek olan Blaidd ile konuşmanız gerekiyor. Ancak oraya vardığınızda Blaidd'i bulmanız zor olacaktır. Onunla konuşmak için, sesini duymak için Folorn Hound Evergaol'u geçmelisin. Evergaol'a yaklaşırken Blaidd'in Evergaol'da kilitli olduğunu öğrenecek ve onu serbest bırakıp bırakmayacağınızı seçebileceksiniz.


Bununla işiniz bittiğinde, Mistwood Harabeleri'nin güneyindeki bir kraterden girebileceğiniz Nokron'a erişebileceksiniz. Buradayken, Elden Ring'deki Ranni görev dizisinin bir parçası olan önemli bir eşya bulmanız gerekecek. Yakında, merkezinde kayan kayaların olduğu bir açıklıkla karşılaşacaksınız. Buradayken, aşağıdaki çıkıntıya inmeniz ve solunuzdaki kapıya doğru ilerlemeniz gerekiyor. Yakında Nokron'a ulaşacaksınız ve şimdi çatıları aşmanız gerekecek.


Elden Ring'de Fingerslayer Blade Nasıl Gidilir?


Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?Artık Nokron'a ulaştığınıza göre, kuzeydoğu yönünde ilerlemeniz gerekecek. İlerledikçe sol tarafta yürüyerek geçebileceğiniz bir çıkıntıyla karşılaşacaksınız. Bu bölgedeki ilk Site of Grace'e ulaşana kadar kuzeydoğuya doğru ilerlemeniz gerekiyor.


Grace Sitesinden kuzeydoğuya gidin ve ardından sağdaki merdivenleri kullanın. Yakında, örtülü bir kapıyla karşılaşacaksınız ve içeri adım attığınızda Mimic Tear'ı yenmeniz gerekecek. Alan geniş ve doğru yolda bile biraz keşfetmeniz gerekecek. Ancak, Elden Ring'deki Ranni görev dizisini tamamlamanıza yardımcı olduğu için önemlidir.


Mimi Tear'ı yendikten sonra kuzeydoğu yönüne doğru bir yol açılacak ve burada bir Site of Grace görebilirsiniz. Şimdi köprü boyunca koşmaya devam edin ve yokuşta sola atlayın. Bu yolda ilerlerken soldaki ilk açıklığa girin ve başka bir Lütuf Yeri bulacaksınız.


Şimdi çatılara atlayın ve ardından güneybatıya doğru ilerleyin ve köşeyi dönün. Yakında bir ceset göreceğiniz sağdaki çıkıntıya atlayabileceksiniz. Şimdi aşağı atlayıp iki Gümüş Gözyaşı düşmanını geçerek ilerlemeye devam etmelisin. Aşağıya inmeye devam ettikçe ortasında Dev Top olan bir yere geleceksiniz. Size doğru yuvarlanacaktır, bu yüzden dikkatli olduğunuzdan emin olun.


Kapıyı alıp sağa döndüğünüzde, başka bir Lütuf Yeri bulacaksınız. Şimdi kuzeye gitmeniz ve binanın içine girip bir sandık aramanız gerekiyor. Fingerslayer Blade'i burada, Elden Ring'de bulacaksınız.


Elden Ring'de Nokstella Bölgesine Nasıl Gidilir?

Fingerslayer Blade'i bulmak oldukça kafa karıştırıcı olsa da Elden Ring'deki Ranni görev serisinin önemli bir parçasıdır. Onunla Ranni'ye dönüp onunla konuştuğunda, Renna'nın Yükselişi'nin kilidini açabilecek ve Ters Karya Heykeli'ni alabileceksin. Ranni's Rise'ın kuzeydoğusuna doğru ilerleyin ve onu bulacaksınız. Şimdi tek yapmanız gereken ışınlayıcıyı bulmak için kuleye tırmanmak.


Şimdi, Ansel River Main'e ulaşacak ve açık taş bloklara yaklaştığınızda Minyatür Ranni bebeğini alacaksınız. Yukarı çıkarken karşınıza çıkan Site of Grace'de dinlenmeniz ve oyuncak bebekle konuşmanız gerekiyor. Bunu birkaç kez yaparsanız, sizden Baleful Shadows'u ortadan kaldırmanızı isteyeceği diyaloğun kilidini açacaksınız.


Grace Sitesinden Uld Palace Harabelerine gitmeniz ve nehre girmeniz gerekiyor. Sağdaki ilk dönüş göründüğünde, açık bir kapı göreceksiniz. Onu aldıktan sonra, Nokstella Grace Sitesi'ne ulaşacaksınız.


Elden Ring'de Hiçliğin Astel Naturalborn'u Nasıl Bulunur?


Elden Ring'de Ranni Görev Dizisi Nasıl Tamamlanır?


Nokstella Site of Grace'den merdiven çıkmak yerine yolu takip etmeniz gerekiyor. Biraz sonra, sizi aşağı indirecek bir asansör bulabileceğiniz güney bölgesindeki bir binaya geleceksiniz. Asansöre bindikten sonra Nokstella Şelale Havzası Grace Bölgesi'ni bulabileceksiniz.


Buradayken dinlenip Ranni ile bir kez daha konuşabilirsin. Şimdi, ilerlemeniz gerekiyor ve yakında kırmızı bir odaya döneceksiniz. Buradayken, yenmen gereken bir Uğursuz Gölge tarafından saldırıya uğrayacaksın. Gölgeyi yendikten sonra, Ranni veda edecek ve sana Atılan Saray Anahtarını verecek. Bu anahtarı Büyük Kütüphane'de Rennella'nın kilitli sandığını açmak ve Karanlık Ay Yüzüğünü almak için kullanabilirsiniz. Bu, Elden Ring'deki Ranni görev dizisinde ileriye dönük olarak faydalı olacaktır.


Şimdi, binanın güneydoğusuna doğru ilerleyin ve asansörle Rot Gölü'nün aşağısına inebilirsiniz. Daha sonra, yapıları yükseltmek için zemindeki çeşitli düğmelere basarken Lake of Rot'u geçerek Grand Cloister'a gitmeniz gerekiyor. Grand Cloister'a ulaştığınızda, dibe ulaşana kadar çıkıntılardan aşağı atlamanız gerekir. Yakında bir tabutla karşılaşacaksınız ve Dinlenmeye bastığınızda bir ara sahne başlayacak.


Şelaleyi devirecek ve yakında Elden Ring'de Astel Naturalborn of the Void'i bulacağınız örtülü bir kapı göreceksiniz. Burada bir patron dövüşünde Astel'i yenmeniz gerekiyor. Boss dövüşünün sonunda, sadece yukarıda bahsettiğimiz Dark Moon Ring tarafından açılabilen mühürlü bir kapı ile karşılaşacaksınız.


Elden Ring'de Darkmoon Greatsword Nasıl Elde Edilir

Bu, Elden Ring'deki Ranni görev serisinin son bölümüdür. Kapıdaki mührü açtığınızda, sizi Ainsel Nehri Kuyusuna götüren bir asansör bulacaksınız. Artık Glintsone Dragon Adula'nın dönüşüyle tanınan Ayışığı Sunağı'nda olacaksınız. Ya Glintstone Dragon Adula'yı yenebilirsin ya da kaymasına izin verip oradaki büyük katedrale girebilirsin.


Katedraldeyken, yerde düşmeniz gereken bir delik görebilirsiniz. Burada Ranni'yi bulabileceksiniz ve onunla etkileşime girdikten sonra Karanlık Ay Yüzüğünü parmağına takmanız ve onun eşi olarak sadakatinize yemin etmeniz gerekiyor.


Şimdi Ranni veda edecek ve Elden Lordu olma yolculuğuna devam etmeni söyleyecek. Zamanı geldiğinde, ikiniz birlikte hüküm süreceksiniz. Ranni ortadan kaybolduktan sonra deliğe geri dönün ve Elden Ring'de Darmoon Greatsword'ü alacaksınız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski