Elder Scrolls V: Skyrim Çökme Düzeltmesi

Elder Scrolls V: Skyrim Çökme Düzeltmesi

Elder Scrolls V: Skyrim Çökme Düzeltmesi


İşte Elder Scrolls V: Skyrim Crashing'i nasıl düzelteceğinize dair rehberiniz.


Elder Scrolls V: Skyrim'in çökmesini nasıl düzelteceğinizi mi merak ediyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz, çünkü ihtiyacınız olan tek şey bu rehber. Skyrim en ünlü oyunlardan biridir ve çökmesi çok sinir bozucu olabilir. Bu sorunun kalıcı bir çözümü olmasa da, çoğu oyuncu için işe yarayan birkaç sorun giderme ipucu vardır. Kilitlenmenin arkasında çok sayıda neden olduğundan, yalnızca bu ipuçları sorunu çözmeye yardımcı oluyor gibi görünüyor. Bu nedenle, sorunu çözmek istiyorsanız aşağıdakileri okumaya devam etmenizi öneririz.


Elder Scrolls V Nasıl Onarılır: Skyrim Kilitlenmeye Devam Ediyor


Elder Scrolls V: Skyrim Çökme Düzeltmesi


Bahsettiğimiz gibi, bu çökmenin arkasında sayısız neden var; bu nedenle, yalnızca sorun giderme ipuçları, üstesinden gelmenize yardımcı olabilir. Neyse ki, oldukça kolaylar ve muhtemelen bu sorun yüzünden oyun zamanınızın büyük bir kısmını feda etmek zorunda kalmayacaksınız. İşte Elder Scrolls V: Skyrim çökme sorununu çözmenize yardımcı olacak sorun giderme ipuçları.


Güncellemelerden Sonra Modları Kaldır

Skyrim, sorunun arkasındaki nedenlerden biri olabilecek modlarına çok bağlı bir oyundur. Oyun güncellemeler aldığından, ancak modlar hızlı bir şekilde güncellenmeyebileceğinden, çökme sorununu yaygın olarak bulacaksınız. Güncellemeden sonra modları kaldırabilir ve kullanmadan önce Mod yükleyicilerinin modlarını güncellemelerini bekleyebilirsiniz.


GPU Sürücülerini Güncelleyin

GPU Sürücüleri, PC oyunlarının ana bileşenlerinden biridir ve sürekli olarak güncel tutulmaları gerekir. GPU sürücüleriniz güncellenmediyse, muhtemelen Skyrim'de bu kilitlenme hatasıyla karşılaşacaksınız. Düzeltmek için, güncellemeleri kontrol etmek ve indirmek için GPU sürücünüzün web sitesine gitmeniz yeterlidir. Nvidia kullanıcıları buraya, AMD kullanıcıları ise bu bağlantıyı takip edebilir.


Ek Başlatma Seçeneklerini Kaldır

Skyrim SE başlatma seçeneklerini kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler:


Steam'i açın ve Kitaplığınıza gidin.

Şimdi The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition'a sağ tıklayın ve ardından Özellikler'i seçin.
  • Genel sekmesi altında, Başlatma seçeneklerini ayarla'yı tıklayın.
  • Burada etkinleştirilen tüm seçenekleri silin ve Tamam'a tıklayın.
  • Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrulayın
  • Oyun dosyalarının hiçbirinin eksik veya bozuk olmadığından emin olmak için Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü doğrulayın. Bu, Skyrim'in PC'nizde neden kilitlendiğini daraltmanıza yardımcı olabilir. Bunu, aşağıdaki adımları izleyerek Steam'inizden yapabilirsiniz -


Steam'i açın ve Steam Kitaplığına gidin.

  • Elder Scrolls V: Skyrim'e gidin ve sağ tıklayın.
  • Açılır menüden Özellikler'i tıklayın.
  • Yerel Dosyaları Bulun ve Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula'ya tıklayın.

DirectX'i Güncellemek Ana Skyrim Çökme Düzeltmelerinden Biridir

Bu, bir hatayla karşılaştığınızda yapmanız gereken ilk şeylerden biridir. Skyrim çökmesi doğrudan DirectX ile ilgili olabileceğinden, kurulumunuzun en son DirectX'i çalıştırdığından emin olmalısınız.


Bunların hiçbiri sizin için işe yaramazsa, mümkün olan en kısa sürede Skyrim Destek ile iletişime geçmenizi öneririz. Sorunlarınızı çözmek için profesyonelce donatılmışlardır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski