Kioxia ve WD Dünyanın En Hızlı 3D NAND Belleğini Tanıttı

Kioxia ve WD Dünyanın En Hızlı 3D NAND Belleğini Tanıttı

Kioxia ve WD Dünyanın En Hızlı 3D NAND Belleğini TanıttıKioxia ve Western Digital, 218 aktif katmana sahip 8. nesil BiCS 3D NAND belleklerini tanıttı. Yeni nesil NAND yongaları, üreticilerin daha az 3D NAND yongası kullanarak yüksek performanslı depolama cihazları oluşturmasına olanak tanıyacak.


Ortaklaşa geliştirilen TLC NAND yongaları, 1 TB (128 GB) kapasiteye, dahili paralelliği ve performansı en üst düzeye çıkarmak için dört düzlemli bir mimariye ve 3200 MT/sn (400 MT sıralı okuma/yazma hızı) arayüz hızına sahiptir. S) . Böylece Kioxia ve Western Digital, 3200 MT/s giriş-çıkış hızına sahip entegre devreler üreten ilk 3D NAND üreticileri oldu. Peki nasıl aldılar? 8. nesil BiCS 3D NAND belleği, YMTC'nin iyi bilinen Xtacking teknolojisine benzer şekilde, CBA (CMOS Bonded to Array) adlı yenilikçi bir mimariyi benimser.


NAND üreticileri, en yeni 3D NAND çözümlerinin sektördeki en yüksek bit yoğunluğuna ve sektördeki en yüksek G/Ç hızına sahip olduğunu iddia ediyor. Bu arada tanıtılan 8. Nesil BiCS 3D TLC NAND'ın hem 3D TLC hem de 3D QLC modunda çalışabileceği belirtildi. Bu, depolama sürücülerinin birinci sınıf yüksek performanslı/yüksek kapasiteli SSD'lerde ve standart masaüstü SSD'lerde kullanılabileceği anlamına gelir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski