Silica - Bohemya'da yeni bir 'RTS/FPS geçişi' geliyor ve bana Battlezone havası veriyor

Silica - Bohemya'da yeni bir 'RTS/FPS geçişi' geliyor ve bana Battlezone havası veriyor

Silica - Bohemya'da yeni bir 'RTS/FPS geçişi' geliyor ve bana Battlezone havası veriyor


Silica yakında Steam'de erken erişime girecek.

Bohemia'nın yeni bir RTS'si geliyor, ancak bu sadece bir RTS değil. Silica, şirketin bağımsız oyunlara ve "deneysel oyunlara" ayrılmış bölümü olan Bohemia Incubator'dan (yeni sekmede açılır) Steam'e erken erişim sağlayan yeni bir "RTS/FPS çapraz oyunu"dur.


Silica, Dünya'dan yürüme mesafesinin çok ötesinde bir gezegen olan Baltarus'ta geçiyor ve sizi "RTS modunda bir Komutan olarak veya FPS [modunda] cephaneliğiyle birlikte tüm birimleri ve araçları kontrol eden bir Piyade askeri olarak" oynadığınızı görüyor. ". "Çoğunlukla" Bohemia'nın Take On Mars(yeni sekmede açılır) baş geliştiricisi Martin Melichárek tarafından geliştirildi.


Oyun "piyade" ve "komutan" rolleri arasında bölünmüş durumda, bu bana 'FPS' ve 'RTS' demenin farklı bir yolu gibi geliyor. Belki daha iyi bir karşılaştırma var, ama bana her türlü RTS tarzı bina yerleştirme ve manga yönetimini bir kokpitin sınırlarından yaptığınızı gören Battlezone oyunlarını (yeni sekmede açılır) hatırlatıyor, ancak Silica daha fazlasını yapacak gibi görünse de iki oyun stilini kesin olarak ayırın.


Piyade modunda, yerde uzaylı tehdidiyle savaşırken zavallı bir yıldız gemisi askeri olarak oynuyorsunuz, ancak hayatınızı biraz daha kolaylaştırmak için en azından fraksiyonunuzun çeşitli araçlarına pilotluk yapabilirsiniz. Bu modda uzaylılar olarak oynamak biraz farklı, "bilincinizi sinsi Yengeç, çevik Avcı veya zırhlı Goliath gibi yaratıklar arasında kaydırmanıza" izin veriyor.


Bu arada komutan rolü, her şeyi daha basit bir RTS'ye dönüştürür: Göreviniz, kıyma makinesine göndermek için daha talihsiz birlikler çıkaran yapılar inşa edip yerleştirirken emir vermektir.


Açıkçası? İnsanlık bu durumda gerizekalı olabilir gibi geliyor. İki insan grubu, yüzyıllar boyunca insan enerji ihtiyaçlarını karşılayabilecek harika bir kristal olan Balterium'u hasat etmek için Baltarus'talar, ancak uzaylıların gezegenin yerli sakinleri olduğu izlenimini edindim. Belki de uzaylıların insanlığın genel soğukkanlılığı konusunda haklı olduklarını düşünüyorum.


Silica, erken erişime ulaştığında üç moda sahip olacağını söylüyor, ancak bunlardan biri öğretici. Bunlara Strateji, Prospector ve Arena denir. Prospector eğitim modudur ve Strateji tam olarak düşündüğünüz şeydir, "hem RTS hem de FPS öğelerini birleştiren" en fazla üç grup arasındaki geleneksel bir kavgadır.


Oyunun çok oyunculu özelliğinin, rakibi RTS oynarken bir oyuncunun FPS modunu kullanmasına izin verip vermeyeceğini merak ediyorum. Kulağa dengelenmesi oldukça zor olacak gibi geliyor, ancak bir oyuncu karakterinin, çaresizce bakarken RTS modundaki bir oyuncunun lejyonlarına hücum etmesi fikri bana çok komik geliyor, bu yüzden umarım işe yarar.


Bu arada Arena modu, "oyuncuların en sevdikleri birimi seçtikleri ve herkese açık, dengesiz bir FPS'de karşı karşıya geldikleri eğlenceli ve çılgın bir ortam".


Silica, Steam erken erişimde "yakında" yayınlanacak ve yaklaşık bir yıl orada kalacak. Eğer ilgileniyorsanız, ilerlemesini Silica Steam sayfasından takip edebilirsiniz(yeni sekmede açılır).

Post a Comment

Daha yeni Daha eski