"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, Karakterler

"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, Karakterler

"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, Karakterler


Bir grup jenerik paralı askeri mutlak en iyi tomurcuklarınıza dönüştürün.


Başka bir aptalca maceraya atılmış, savaşta sertleşmiş bir paralı asker gibi, Wartales renkli iç yaşamını acımasız, anlaşılmaz bir çehrenin arkasına saklıyor. Bu oyuncu odaklı RPG, sessiz bir estetik sunar, tipik bir ana hikayeden yoksundur ve herhangi bir tek özellikle tanımlanmaz. İlk ilerlemelerinizi homurdanarak reddeden bir oyun çünkü hafta bitmeden kargaları besleyeceğinizi biliyor.


Bununla birlikte, bu zorlu dış görünümü aşacak kadar uzun süre hayatta kalın ve binlerce küçük fikirden oluşan bir oyun keşfedeceksiniz. Bu fikirler zamanla birikir ve size özel hissettiren bir yolculuğa dönüşür. Kenshi kadar garip veya Mount & Blade kadar muhteşem değil ama yarattığınız partiye kişisel olarak ne kadar bağlı olduğunuzla bunu telafi ediyor.


"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, Karakterler


Wartales, sizi çatışmalarla harap olmuş düşük fantezili bir diyarda yeni kurulmuş bir paralı asker grubunun başına getiriyor. Amacınız basitçe grubun çıkarlarını gözetmek, diyarın kargaşasını kendi avantajınıza kullanarak grubunuzu güç ve prestij içinde büyütmek. Bunu nasıl yapacağınız büyük ölçüde size kalmış. Nereye gideceğinizi, kimi işe alacağınızı, nasıl para kazanacağınızı ve geceleri nerede kamp kuracağınızı siz seçersiniz.


günlük kanama

Aslında, karar verme süreci oyun başlamadan önce başlar, çünkü Wartales birkaç şekilde oynamanıza izin verir. Oyun, sıra tabanlı dövüş ve hayatta kalma simülasyonu için iki ayrı zorluk ayarına sahiptir ve ilerlemenizi ne sıklıkta kaydetmek istediğinize karar vermenizi sağlar. Bununla birlikte, deneyiminizi en çok tanımlayacak seçim, oyunun zorluklarını yeteneklerinizle eşleştirmeye çalıştığı seviye ölçekleme ile oynamak veya kenarlarına doğru ilerledikçe zorluğu artırarak seviyeleri bölge kilitli tutmak. dünya.


Kanımca, güç eğrisi boyunca nerede olduğunuza dair daha net bir fikir sağladığı ve sizi ziyaret ettiğiniz her bölgeyi keşfetmeye teşvik ettiği için bölge kilitli, gidilecek yol. Deneyiminizi hangi şekilde şekillendirirseniz şekillendirin, Wartales yine de aynı iki katman üzerinde çalışır. En üst katman, yerler arasında seyahat ettiğiniz, köyleri, çiftlikleri, yıkık surları ve diğer birçok simge yapıyı ziyaret ettiğiniz Mount & Blade tarzı bir dünyadır. Haritadaki yolculuğunuz bir dayanıklılık ölçer ile sınırlandırılmıştır. Bittiğinde dinlenmeniz gerekecek, aksi takdirde arkadaşlarınız yorgunluktan düşmeye başlayacak.


"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, Karakterlerİsterseniz, kamp ateşinin etrafında çökebilir ve dayanıklılık ölçeriniz yeniden dolana kadar bekleyebilirsiniz. Ancak arkadaşlarınız bundan pek memnun olmayacak. Her durakta beslenmeyi ve hizmetleri için her üç durakta bir ödeme yapılmasını bekliyorlar. Kampta ne kadar çok arkadaşınız olursa, bu aralıklarla bölmek için o kadar çok yiyecek ve paraya ihtiyacınız olacak.


Kısacası, kekler ve madeni para, maceranızın devam etmesi için ihtiyacınız olan iki temel kaynaktır. Bunları nasıl edineceğiniz size kalmış. En basit yaklaşım, en yakın hana gitmek ve ödül kurulundan birkaç sözleşme almaktır. Bunlar, yerel haydutları öldürmek veya diğer köylere mesaj iletmek gibi homurtu işleri için bir avuç madeni para ödüyor. Alternatif olarak, Wartales'in birçok ormanında hayvan avına gidebilir, etleri saklayabilir ve postları nakit olarak satabilirsiniz. Veya bir suç hayatı işleyebilir, pazar satıcılarının burnunun dibinden yiyecek çalabilir ve haritada dolaşan diğer gezginleri soyabilirsiniz.


Dünyadaki rotanız açık uçlu olsa da, bazı deneyimler evrenseldir. Kaçınılmaz olarak, seçtiğiniz yol bir kavgaya yol açacaktır. Wartales'te bıçaklar çekildiğinde, oyun sıra tabanlı bir savaş haritasına geçer. Bir bütün olarak oyun gibi, dövüş ilk başta önemsiz görünüyor, ancak etkileyici bir şekilde açık uçlu olduğunu gösteriyor. Bir savaş başlamadan önce, birliklerinizi savaş alanında konumlandırmanıza, önce hangi birimin saldıracağını seçmenize ve ardından geri kalanını istediğiniz sırayla kullanmanıza izin verilir. Ayrıca herhangi bir kombinasyonda hareket noktaları, temel saldırılar ve özel yetenekler konuşlandırabilir ve hepsi bitene kadar karıştırmaya ve eşleştirmeye devam edebilirsiniz.


"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, KarakterlerBu esneklik, birimlerinizin nasıl savaştığına kadar uzanır. Bir karakterin dövüş stili, temel sınıfları, açtıkları beceriler ve hatta sahip oldukları belirli silahlar gibi çok çeşitli faktörlerden etkilenir. Hatta birimlerinizin özel yetenekleri konuşlandırmak için kullanılan Yiğitlik puanlarını nasıl geri kazanacağını seçebilirsiniz. Bunları, bir düşmanı öldürerek, bir düşmanla çatışarak (yani, hasar riskine girmeden geri çekilemeyecekleri şekilde bir savaşa kilitlenerek) veya sıralarını bir dost veya düşman biriminin yanında durarak geri kazanabilirler.


Bu esnekliğe rağmen, savaş nadiren kolaydır. Birimleriniz ölüm riskine girmeden önce yalnızca birkaç darbe alabilir ve ekibin Yiğitlik puanları birleştirilir, bu nedenle bunları ne zaman kullanacağınız konusunda iyice düşünmeniz gerekir. Temel bir taktik, bir düşmanla iyi savunma becerilerine sahip bir birimle çatışmaya girmek, ardından onları arkadan pusuya düşürmek için yüksek DPS birimi kullanarak bonus hasar vermektir. Ancak birkaç saatlik oyundan sonra en iyi korucum (ve grubun kaptanı), bölgedeki tüm dost birimlere nişanlı oldukları bir rakibe serbest saldırı sağlayan bir duman bulutu bırakma yeteneğinin kilidini açtı. Sonraki birkaç saat boyunca birincil taktiğim, bir yığın halindeki düşmanlarla çatışmaya çalışmak, ardından Heldt'in duman yeteneğini kullanarak mümkün olduğu kadar çok düşmandan fazladan bir sağlık parçası kesmekti.


ek iş yapanlar

Birimler daha yetkin hale geldikçe ve yeni stratejik yollar açıldıkça, savaşa yaklaşımınız sürekli gelişecektir. Ancak paralı askerleriniz yalnızca dövüş becerileriyle tanımlanmaz. Mürettebatınızdaki her karakter, kampa bir şekilde yardımcı olan ikincil bir meslek seçebilir. Örneğin olta balıkçılığı, haritanın etrafındaki belirli noktalardan balık yakalayabilir ve yiyecek arzınızı ücretsiz olarak artırabilir. Aşçılar ise bu balıkları alıp daha besleyici bir öğüne dönüştürebilir ve tayınlarınızı daha da uzatabilir. Demirciler birlikleriniz için yeni silahlar ve zırhlar yapabilirken, hırsızlar tüccarların burnunun dibinden malları çalabilir ve fazladan ganimet için terk edilmiş harabelerdeki sandıkları kilitleyebilir.


"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, KarakterlerDövüş sınıfı ve karakter mesleğinin bu kombinasyonu sayesinde paralı askerleriniz daha belirgin kişilikler sergilemeye başlayacak. Ledric adlı acemi okçum, savaş alanında mutlak bir sorumluluktu. Çatışmalara nadiren karışmakla kalmıyordu, ellerini kirlettiğinde okları genellikle düşmandan çok dostlarına isabet ediyordu. Öte yandan, aynı zamanda kampın baş tamircisiydi ve temelde kampı ayakta tutan her şeyi yapmaktan sorumluydu. Bu, ara sıra kıçtaki oklara katlanmaya değerdi.


Hem kampınız hem de paralı askerleriniz büyüdükçe yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Yanınızda savaşmak için vahşi hayvanları yakalayabilir ve evcilleştirebilirsiniz ve her hayvanın kendi beceri ağacı vardır. Savaş alanında düşmanları yere serebilir, zincirleyebilir ve en yakın hapishanede bir ücret karşılığında değiştirebilirsiniz. Dünyanın dört bir yanında gizlenmiş, keşfedebileceğiniz özenle hazırlanmış mezarlar var, meşaleleri kullanarak karanlığın içinden geçerek deşifre etmesi için bir akademisyen tutmanız gereken gizli hazineler ve garip eserler var. İzlenecek merkezi bir hikaye olmasa da, her bölgenin takip edebileceğiniz isteğe bağlı bir hikayesi vardır ve bu, nihayetinde orada yaşayan insanların geleceğini şekillendirecektir.


Bu incelemenin çoğunu Wartales'in nasıl çalıştığını açıklamak için harcadım. Ama nasıl çalıştığı aynı zamanda neden iyi olduğu. Shiro Games, gerçekleştirdiğiniz her eylemin iğneyi hafifçe hareket ettirdiği, bir tepki ya da bir sonraki adımda ne yapacağınız konusunda fikir veren bir ödülle sonuçlandığı, zengin ve parçalı bir mekanik oyuncak kutusu yarattı. Anlattığı hikayeler, Cüce Kaleleriniz veya Kenar Dünyalarınız kadar üretken değil, ancak kurallarının işleyiş şekli, hayal gücünüzün anlatımdaki boşlukları doldurmasını kolaylaştırıyor. Siz kampınızda dolaşırken, paralı askerleriniz ara sıra küçük bir anlatı seçimine yol açan iç gözlem anlarına sahip olacak. Bir örnekte Ledric, muhtemelen onlarla arasındaki konumunu iyileştirmek için diğer paralı askerlerle daha sosyal olmaya karar verdi. Çabaları onu kampta bir arkadaş yaptı. Ne yazık ki midilliydi.


"WARTALES" İNCELEMESİ- Ne Zaman Çıkıyor, Türkçe Dil Desteği ve Oyun Rehberi, KarakterlerWartales'in eskimiş zincir zırhında boşluklar var. Oyunun yapısı, özellikle erken aşamalarda çok fazla geri izlemeyi gerektiriyor. Kontratları teslim etmek, yiyecek ve diğer ekipman satın almak veya envanterinizi hafifletmek için ürün satmak için sık sık köylere dönmeniz gerekecek. Yalnızca temel maliyetlerinizi karşılamaya yetecek kadar para kazanma döngüsüne saplanıp kalmak da mümkündür, bu da yeni alanlara doğru ilerlemeyi zorlaştırır. Wartales'ı sıkıcı bir oyun olarak tanımlamasam da, sinir bozucu derecede yavaş hareket edebildiği zamanlar vardır.


Daha genel olarak, örneğin Kutsallık ile karşılaştırıldığında, dünyanın kendisi özellikle karakterli değildir. Birkaç bölgeyi keşfettikten sonra, bu bölgelerin inşa edildiği format, sihrin bir kısmını azaltıyor. Görevler ve diyaloglar yetenekli bir şekilde yazılmış olsa da, kendi grubum dışında etkileşimde bulunduğum karakterlerin adlarını size söylemekte zorlanırım.


Bununla birlikte, işe aldığınız, eğittiğiniz, birlikte yemek yediğiniz, yattığınız, birlikte keşfe çıktığınız ve yan yana savaştığınız paralı askerler sonsuza kadar beyninize kazınacak. Wartales, piyasadaki en parlak veya en erişilebilir oyun olmayabilir, ancak sebat sizi herhangi bir oyunun sağlayabileceği en değerli para birimi ile zenginleştirecektir: anılar.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski