Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTK

Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTK

Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTK


Kraliyet Muhafız Zırhı TOTK – Zırh, ne tür savaşlara dahil olabileceğine karar verdiği için oyunun çok önemli bir parçası olarak kabul edilebilir. Zelda: Tears of the Kingdom'daki yolculuğunuza başlarken, sonunda zırh edinmeniz gerekecek. başlangıç olarak, bu senaryoda edinilecek en iyi zırh seti Kraliyet Muhafız Zırhı seti olacaktır.


Tıpkı Frostbite zırh seti gibi, Kraliyet Muhafız Zırh seti de Hyrule krallığına ayrılmıştır ve zırh setinin farklı parçalarını ayrı ayrı bulmanız istenecektir. Bu parçalar arasında Kraliyet Muhafız Şapkası, Kraliyet Muhafız Botları ve son olarak Kraliyet Muhafız Üniforması yer alabilir. Onları bulmak ve elinize almak biraz zor olabilir.


Bu makale, Zelda Tears of the Kingdom'da Kraliyet Muhafız Zırh Setinin tamamını nasıl alacağınız konusunda size rehberlik edecek.


Zelda TOTK'da Kraliyet Muhafız Zırh Seti Nasıl Alınır?

İlk olarak, haritanın ortasındaki Hyrule Kalesi'nin içindeki zırh setini bulabileceksiniz. Oraya ulaşmanın en kolay yolu, Lookout Skyview Tower'ı kullanmak ve kaleye kadar yamaç paraşütü yapmak olacaktır. Kaleye vardığınızda, daha önce de belirtildiği gibi, üç zırh parçasını almanız istenecek. İşte zırh parçalarının bulunduğu yerler:


Kraliyet Muhafız Şapkası


Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTK


Kraliyet Muhafızlarının şapkası kalenin içinde, özellikle Prenses Zelda'nın odasında bulunabilir. Oda, B1'deki birinci bodrum katın etrafında yer alacaktır. Bu konuma ulaşmanın en hızlı yolu, zindanın batı tarafına, özellikle de zindanın kayalık tarafına doğru süzülerek aşağı süzülmek ve ardından etrafınızdaki merdivenleri aramak olacaktır. Onları bulduğunuzda, onlardan uzaklaşın ve sonunda sizi bir odaya götürecekler.


Bu odaya girdiğinizde, girişin sol tarafında, tam olarak ahşap perdenin arkasında bir sandık bulacaksınız. Sandığı açın ve Kraliyet Muhafızlarının Şapkasını bulacaksınız.


Kraliyet Muhafız Botları


Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTK


Hyrule kalesinin içinde ayrıca Kraliyet Muhafız Botlarını da bulabileceksiniz; bunlar özellikle Kütüphane'de, üçüncü bodrum katında bulunabilir. Prensesin odasında duruyorsanız, Kütüphaneye ulaşmanın en iyi yolu kuzeye süzülerek yüzen şatonun etrafından süzülüp Kütüphanenin yanındaki pencereye uçmaktır. Kütüphane sıkı bir şekilde korunmayacak, ancak biraz enerji tasarrufu yapmak için yanınıza dayanıklılık artırıcı yiyecekler almanızı veya oraya giderken mola vermenizi öneririz.


Buraya geldiğinizde girdiğiniz girişin sağ tarafına bakın ve ilerleyin, bir merdivenin yanında birkaç kitaplık göreceksiniz. Şimdi, birini dışarı çeken kitaplıkta Ultrahand yeteneğinizi kullanın ve ardından Kitaplığın içinde Kraliyet Muhafız Botlarını bulabileceksiniz.


Kraliyet Muhafız Üniforması


Tears of The Kingdom'da Royal Guard Armor Set Konumu – Zelda TOTKSetin son parçası olan Kraliyet Muhafız Üniforması, Hyrule Kalesi'nin dış cephelerinde bulunabilir. Kalenin dışına çıkın ve ilk kapı evine ulaşana kadar güneye doğru yürüyün. Sahip olduğunuzda, güneybatınıza doğru ilerleyin. Buradan bir girişe ulaşmanız gerekecek. Bazı ahşap kapılar bunu engelliyor. Buradaki ultra el yeteneğinizi kullanarak onları hareket ettirin ve içeri girin.


Nöbetçi binasına girdikten sonra sola ilerleyin ve merdivenlerden sola bir kez daha dönün. Kendinizi Kasvetle dolu bir odada bulana kadar ilerleyin ve bir sandık bulacağınız yukarı doğru uçmak için ihtiyacınız olacağından yükselme yeteneğini hazırlayın. Sandığı açın ve Kraliyet Muhafızlarının Üniformasını bulacaksınız.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski