Baldur's Gate 3: BG3'te Ansur Nasıl Yenilir (& Ödüller)

Baldur's Gate 3: BG3'te Ansur Nasıl Yenilir (& Ödüller)

Baldur's Gate 3: BG3'te Ansur Nasıl Yenilir (& Ödüller)BG3'te Ansur'la savaşmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Baldur's Gate 3'te Ansur'u nasıl yeneceğinize dair rehberimize göz atın.


BG3'te Ansur'u yenemiyorsanız, ejderhayı hafife almış olabilirsiniz. Bu zorlu bir dövüş olsa da Efsanevi ganimetleri ve ödülleri almak için bu ejderhayı alt edebilirsiniz. Ejderhanın çürüyen leşiyle etkileşim kurduğunuzda ruhu, Astral Düzlemde gizlenen İmparatoru algılar ve onu çağırır. O ve İmparator, acı bir geçmişe sahip eski arkadaşlar olduklarından, Ansur'u yenmekten başka seçenek yoktur. Baldur's Gate 3'te Ansur'u nasıl yeneceğinizi öğrenmek için rehberimize göz atın.


Baldur's Gate 3'te Ansur Nasıl Yenilir?


Baldur's Gate 3: BG3'te Ansur Nasıl Yenilir (& Ödüller)


Legend of Ansur Book bulmacasını ve Wyrmway Dungeon'daki tüm bulmacaları çözdükten sonra Ansur'u BG3'te yenebilirsin. Bu bulmacalar Adalet Odası, İçgörü Odası, Strateji Odası ve Cesaret Odası'nı içerir. Bu bulmacaları çözdükten sonra, Ansur'a karşı savaşmak için Dragon's Sanctum odasına gidin. Ansur ile etkileşime girer girmez, İmparator ile bir ara sahneyi tetikleyecektir.


400 HP'lik bir sağlık çubuğuna sahip olan Ansur, 17. seviye bir Undead Dragon'dur. Ansur'un yanı sıra çeşitli Su Myrmidonları ve Elementallere karşı da mücadele edeceksiniz. Ancak onları öldürmeye odaklanmak yerine Ansur'u hedef almalı ve sağlığını tüketmelisiniz.


İşte Baldur's Gate 3'te Ansur'u yenmek için bazı ipuçları ve stratejiler:  • Ansur'un biraz yardımı olduğu için BG3'te Dance Macabre'yi kullanmanızı öneririz. Necromancy of Thay'den 6. seviye bir büyü olduğundan, Long Rest'e kadar altı Ghoul çağırır.
  • Tav'ınız bir Sihirbaz ise veya grubunuzda Gale varsa, Globe of Invulnerability büyüsünü kullanın. Bu büyü, gelen tüm hasarlara karşı bağışıklık sağlayan bir bariyer oluşturur.
  • Yakın dövüş saldırıları yerine, menzilli veya AoE saldırıları kullanmanızı öneririz. Bunun nedeni, Ansur'un yakın dövüş saldırılarına neden olmak için Fırsat Saldırısını kullanabilmesidir.
  • Bu ejderha büyük hasar verebileceğinden, grup üyelerinizi Ansur'un etrafına yerleştirmelisiniz.
  • Biriktirme Enerjisi etkisinden dolayı Ansur'da herhangi bir Yıldırım saldırısı kullanmamanızı öneririz. Saldırılar Kör durumuna neden olabilir ve küçük hasara neden olabilirken, bu ejderha tüm elektriği emebilir.
  • Saldırı yeterli yüke sahip olduğunda, tüm arenayı ve parti üyelerini etkileyen AoE hasarını serbest bırakabilir. Bu yüzden, bu ejderhaya herhangi bir Yıldırım saldırısı uygularken dikkatli olun.
  • BG3'te Ansur ile savaşırken, daha az dönüşte mümkün olduğunca çok hasar verdiğinizden emin olun. Örneğin, Ejderhalara 42~56 hasarla iki kat hasar veren Ejderha Katletme Oku'nu kullanabilirsiniz.


Baldur's Gate 3: BG3'te Ansur Nasıl Yenilir (& Ödüller)

BG3'teki tüm Ansur Damlaları

İşte Baldur's Gate 3'te Ansur tarafından düşen tüm Efsanevi ganimetler ve ödüller:


  • Balduran's Giantslayer - Bir vuruşta Güç değiştiricinizden gelen hasarı ikiye katlayın. +3 Silah geliştirmesiyle birlikte büyük, Gargantuan ve devasa yaratıklara karşı saldırı atışlarında avantaj elde edin.
  • Helm of Balduran – Her turun başında sizi +2 Can puanı ile iyileştirir. Ne Sersemletilebilirsin ne de herhangi biri sana Kritik Darbeler indirebilir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski