Baldur's Gate 3'te Büyücü Eli Nasıl Kullanılır (BG3)

Baldur's Gate 3'te Büyücü Eli Nasıl Kullanılır (BG3)

Baldur's Gate 3'te Büyücü Eli Nasıl Kullanılır (BG3)Mage Hand, D&D oyunlarında önemli bir büyü ve Baldur's Gate 3 de bir istisna değil. Nasıl etkili bir şekilde kullanılacağını öğrenin.


Dungeons & Dragons'tan ikonik Mage Hand cantrip, Baldur's Gate 3'te ortaya çıkıyor. Bu görünmez büyülü el, ona erişimi olan karakterler için yararlı bir araç olabilir ve nesnelerin uzaktan manipüle edilmesine olanak tanır. Ancak, D&D 5E kurallarına göre yalnızca belirli sınıflar ve arketipler tarafından kullanılabilir. Ozanlar, Büyücüler, Sihirbazlar, Sihirbazlar, Eldritch Şövalyeleri ve Gizemli Düzenbaz Düzenbazlar bu hileyi öğrenebilirler. Diğer sınıflar, çoklu sınıflama yoluyla erişim sağlayabilir. BG3'te Mage Hand'i nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.


Baldur's Gate 3'te (BG3) Büyücü El Büyüsü Nasıl Kullanılır


Baldur's Gate 3'te Büyücü Eli Nasıl Kullanılır (BG3)


Mage Hand'i kullanmak, Eylem ve Konsantrasyon gerektirir. Düşük 3 vuruş noktası maksimumu tükenmediği sürece 10 tur sürer. Mage Hand'in ana yararı, nesnelerle uzaktan etkileşime girebilmektir.


Kullanmak için, cantrip listenizden Mage Hand'i seçin. Bu hayalet eli çağıracaktır. Ardından, karakterinizin yanındaki portresine tıklayarak onu kontrol edebileceksiniz. El nesneleri kaldırabilir, kapıları ve sandıkları açabilir, ışık kaynaklarını hareket ettirebilir ve İt ve Fırlat eylemlerini kullanabilir. Düşen düşmanları yağmalamak için de kullanışlıdır.


Bununla birlikte, Mage Hand'in savaş uygulanabilirliği sınırlıdır. Eyleminizi kullanmak, bir dönüş için diğer seçenekleri kaybetmek anlamına gelir. Ayrıca, sadece üç vuruş puanı ile el, düşmanlar tarafından kolayca yok edilir. Kıpırdama eylemi, savaşlarda da nadiren buna değer.


Bunun yerine Mage Hand, dövüşlerin dışında parlıyor. Güvenli bir şekilde tuzakları tetiklemek, ulaşılması zor nesneleri almak, engelleri taşımak ve kapıları ve kapları açmak için kullanın. Esasen partiniz için fazladan bir el görevi görür. Sadece hararetli çatışmalar sırasında ona güvenmeyin.


Büyücü Elini Etkili Kullanmak İçin İpuçları

Mage Hand'i etkili bir şekilde kullanmak için birkaç ipucu:


  • Savaşta Büyücü Elini kendi avantajınıza kullanın, ancak eyleminizi yalnızca savaşı önemli ölçüde etkiliyorsa kullanın.
  • Nesneleri hareket ettirerek veya gürültü çıkararak düşmanların dikkatini dağıtabilir.
  • Gözünüz her zaman Büyücü Elinizin menzilinde olsun. İzini kaybederseniz, kontrolünü kaybedebilirsiniz.
  • Büyücü Elinizi 18 metrelik menzilinin ötesine uzatmayın.
  • Kapıları ve sandıkları güvenli bir mesafeden açmak gibi görevler için Mage Hand'i kullanın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski